Tréning s E-Fit prístrojom

Metóda elektrickej stimulácie svalstva spojená s aktívnymi cvičeniami prispeje k vývoju objemu a pružnosti svalov, čiže v tomto prípade sa nejedná o ošetrenia, či tréningy v ležiacej polohe, známej z kozmetických činností! Súbežne s elektrickou stimuláciou svalstva uskutočňujeme jednoduché gymnastické a posilňovacie cvičenia a tým dosahujeme desať krát väčší účinok vo vývoji svalstva a spaľovaní tukov, ako keby sme tieto dve činnosti uskutočňovali zvlášť.

Kľúčom a podstatou účinnosti tréningu E-Fit je súbežná stimulácia celého tela. Napínanie všetkých svalových skupín sa uskutočňuje v rovnakom čase a tak dosiahneme, že priemerná doba tréningu sa skráti na šestinu pôvodného času, potrebného na precvičenie celého tela.

Počas dlhých hodín strávených v klasických posilňovniach, vykonávame cvičenia na aktívny pohyb jednotlivých svalových skupín samostatne, čo podľa jednotlivých svalových partií tela znamená 15 až 20 minút, a z jednotlivých cvičení cvičíme aj po 3-4 sériách, čo sa rovná približne 30-40 svalových sťahov. Oproti tomu s prístrojom E-Fit sa uskutočňuje tréning všetkých svalových skupín súčasne a vďaka elektrickým impulzom prebieha 30-40 mikrostiahnutí svalov za sekundu vo všetkých dotknutých partiách. Popri tom všetkom sú naše svaly v tomto napätom stave ďalej stimulované aj vykonávanými základnými cvičeniami, čo znamená približne 36 000 stiahnutí svalstva po celom tele a to všetko v priebehu 20-tich minút.

Samotné cvičenie s E-Fit prístrojom spočíva vo veste a šortkách vyrobených zo silného, ale ľahkého materiálu, ktoré v sebe ukrývajú pripevnené stimulačné elektródy. Toto oblečenie vyrobené zo vzdušného materiálu je antibakteriálne a ľahko čistiteľné.

Priebeh tréningu

  • Pred Elektro fitnes tréningom Vám ponúkneme izotonický nápoj (v cene cvičenia), ktorý nahrádza tekutiny vylúčené z tela počas tréningu a zabezpečí potrebné množstvo energie.

  • Na tréning budete potrebovať bavlnený cvičebný úbor, ktorý Vám za poplatok poskytneme v našom štúdiu, prípadne môžete použiť vlastný cvičebný úbor.

  • Ak na tréning používate vlastný úbor, je dôležité, aby ten siahal pod kolená a nad úroveň lakťov a jeho materiál bol vyrobený z 95% bavlny.

  • Pred začiatkom tréningu sa elektródy navlhčia vodou, na zabezpečenie vhodného a primeraného toku impulzov.

  • Pri precvičovaní malých svalových partií (biceps, triceps, lýtka), Vám nasadíme ramenné a holenné návleky a oblečiete si E-FIT šortky a vestu.

  • Pred začatím tréningu spravíte niekoľko cvikov na zahriatie organizmu a uvoľnenie svalov.

  • Po dohode a výbere vhodného tréningového produktu s klientom sa môže začať tréning.

  • 20 minutový tréning prebieha pri neustálom dozore osobného trénera, s flexibilným tréningovým plánom a maximálnou pozornosťou.

  • Po skončení tréningu Vám odporúčame konzumáciu bielkovinového koktailu pre efektívnejší vývoj svalovej hmoty (v cene cvičenia).

  • Celková dĺžka tréningu, spolu s prezliekaním a hygienou Vám bude trvať max. 45 minút.