Výhody E-Fit tréningu

Rýchlosť

Ľudia v dnešnej dobe trpia nedostatkom času. Popri práci a rodine neostáva čas na pohyb. Po náročnom dni málokto navštívi posilňovňu, alebo si zacvičí na čerstvom vzduchu. Avšak tréning na prístroji E-Fit zaberie spolu s prezlečením a hygienou max. 45 minút, čo je základným pilierom jeho popularity. 20 minút cvičenia na prístroji EMS zodpovedá 90 minútovému intenzívnemu cvičeniu, čo umožňuje dostať sa do formy za kratší čas.

Cielené posilnenie svalov

Vďaka elektródam umiestnených na svalových skupinách je možná súbežná stimulácia celého tela. Môže sa ale vyskytnúť že niektorý sval sa vyvíja ťažšie, ale výberom vhodného cvičenia môžeme na tomto svale cielene zapracovať. Tento jav sa môže vyskytnúť z povahy práce, ktorú vykonávame, z genetických dôvodov, či zo športu. Prítroj je vybavený elektródami, ktoré sa umiestňujú na problémové časti tela.

Súbežný tréning svalov

Počas tréningu hovoríme o stimulácii celého tela. Vďaka systému so špeciálnou elektródovou tréningovou vestou sa podarilo rovnomerne a optimálne integrovať do tréningu všetky väčšie svalové skupiny ako prsné svaly, široké chrbtové svaly, bicepsy a tricepsy, spodné brušné svaly, sedacie svaly, kvadricepsy (stehenné svaly), trojhlavý lýtkový sval, impulzy prebiehajú v každej svalovej skupine rovnako, ale v závislosti, ktorú časť práve posilňujeme, môžeme zvýšiť na intenzite, zatiaľ čo na ostatných častiach tela zachováme intenzitu impulzov v pôvodnom stave. Efektivita tejto metódy spočíva práve v tom, že pokiaľ posilňujeme napr. ramená, na stehnách pracujeme rovnakým spôsobom.

Spaľovanie tukov

Efekt spaľovania tukov nenastáva priamym spôsobom. Vzhľadom k intenzite tréningu sa zvyšuje látková výmena a popri správnej diéte sa automaticky spustí chudnutie, ako aj formovanie svalov.

Účinný v boji proti celulitíde

Na prístrojoch je nastavenie, ktoré dokáže účinne liečiť príznaky celulitídy. Celulitída vzniká z oslabeného spojivového tkaniva. Vzniká v dôsledku nahromadenia tukového tkaniva a starnutia podkožného väziva, čo vedie následne k vzniku neestetických hrboľatých útvarov lokalizovaných najmä na stehnách, bokoch, zadku a bruchu. Nižšou intenzitou impulzov sú tieto tkanivá stimulované, čím sa zvýši krvný obeh a podporí sa vstrebávanie škodlivých látok v problémových partiách tela. Následkom zvýšenej svalovej práce a svalovej látkovej výmeny sa zvyšujú energetické požiadavky buniek, čo popri správnej výžive a vďaka zmene percentuálneho pomeru tuku vedie k chudnutiu a formovaniu postavy.

Zníženie bolestí v chrbtici (svalové napätie)

Medzi najvýznamnejšie účinky elektrickej stimulácie patrí zaktivovanie aj hlbších svalov. Tieto svaly sú zodpovedné za správne držanie nášho tela, ale sedavý spôsob života ich úplne oslabuje, čo vedie k bolestiam chrbta resp. krížov. Stimulácia svalov prispieva k posilneniu týchto svalov, čo im napomáha následne znovu vykonávať svoju funkciu, t.j. bezbolestné držanie tela.

Osobný tréning

Tréning je individuálne vypracovaný, t.j. tréner sa venuje iba klientovi. Intenzitu cvičenia je možné individuálne meniť podľa potrieb konkrétneho klienta, čím sa dosiahnu efektívnejšie výsledky. Účastníkom tréningu ponúkame kompletné a vysoko kvalitné služby, kde im osobný tréner pomôže ľahšie dosiahnuť ich ciele.

Využitie bez ohľadu na vek a fyzickú kondíciu

V závislosti od individuálnej úrovni fyzickej kondície je možné vyvolať aj veľmi malé zaťaženie, ktoré vás privedie k účinnému pohybu. Pomalým zvyšovaním záťaže u staršej osoby, alebo osoby s poškodeným alebo s ochabnutým svalstvom môžeme dosiahnuť rýchly rozvoj v zlepšení stavu svalov.

Minimalizovanie kĺbovej záťaže

Posilňovanie sa uskutočňuje s použitím minimálneho dodatočného zaťaženia. Zaťaženie závisí predovšetkým od intenzity impulzov. Tým sa zabraňuje preťažovaniu kĺbov a v maximálnej miere sa znižuje riziko poranenia.